Sponsor Reklam

Sahibinden Satılık DükkanDükkân insanın ekmek parasını kazandığı verdir. Bu sebeple dükkân alırken dükkânın muhitine, konumuna, büyüklüğüne, satmak istediğiniz ürüne en uygun dükkânı bulmak için araştırmanızı çok iyi yapmak gerekir.

Sahibinden Satılık Dükkan İçin Gerekli Kriterler

1. Dükkân için en önemli kriter satılan ya da pazarlanan ürünün dükkânın bulunduğu çevrede rağbet gören bir dükkân olması gerekir. Dar gelirlilerin bulunduğu muhitte simit, pizza, döner, hamburger zenginlerin yaşadığı muhitte ise daha kebap, et yemekleri,  gibi pahalı yemekler olmalı tersi durumda zarar edebilirsiniz. Aynı şekilde dar gelirlilerin olduğu yerde daha uygun fiyatlı kıyafetlerin satıldığı dükkânlar zenginlerin yaşadığı yerde butik, hot kottur tasarımların bulunduğu ürünler gibi… Bu sebepler göz önünde bulundurularak araştırma yapılmalı dükkânı almak istediğiniz yer iyice araştırılmalıdır. Satılık dükkânları sahibinden satılık dükkân satıcılarından bulabilirsiniz. Satılık dükkânlarda satılık evler gibi dükkân sahipleri, emlakçılar ve inşat firmalarından bulabilirsiniz.

2. Ayrıca satılık dükkânların yerini satacağınız ürünün satılabileceğini düşündüğünüz yerde buldunuz diyelim. Bulduğunuz dükkân satacağınız ürünü sergilemek için uygun büyüklükte mi bu kriterler iyi değerlendirilmelidir. Bazı ürünler için geniş dükkân gerekir. Bütün ürünlerin sergilenmesi gerekir. Zücaciye, beyaz eşya dükkânı gibi ama bazı ürünler için merkezi yerde küçük bir dükkân yeterli olacaktır. Bu dükkânda sattığınız ürünü sergileyerek depoda ürünleri bulundurarak depodan nakliye edilebilirsiniz. İnşat malzemeleri, duvar kâğıdı, yer kaplaması, ıslak zemin kaplamaları gibi… Bazı hizmet şirketleri için ise küçük bir dükkân yeterli olacaktır. Emlakçılar, temizlik şirketleri gibi… Almak istediğiniz özellikteki ve yerdeki dükkânı sahibinden satılık dükkân satan emlakçı, gayrimenkul danışmanları, sahibinden siteleri ve inşaat firmalarından araştırarak bulabilirsiniz. İnşaat firmalarında genellikle sıfır dükkânlar bulunmaktadır.

3. Aslında en önemli yaptırımı olan kriter fiyatıdır. Fiyat dükkânın yeri, büyüklüğü ve diğer bütün özelliklerinde söz hakkı sahibidir. Ayırdığınız bütçenin miktarı arttıkça alacağınız dükkânın daha merkezi bir yerde olmasını daha büyük olmasını daha iyi satış yapabilen yerde olmasını görüntüsünün daha lüks olmasını sağlayacaktır.

4. Dekorasyonu. Bazı dükkânların müşteri bulabilmesi için dekorasyonda önemlidir. Dekorasyon dükkânın daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Kuaför, butik, otel gibi yerlerde dekorasyonu güzel ve farklı olan yerler ilk olarak tercih edilecek yerler arasındadır.
Bütün bu özellikleri taşıyan bir dükkânı sahibinden satılık dükkân sitelerinde çok fazla seçenek vardır. Bu seçenekler arasında en uygun olanı bulmak için ev konforunda araştırmanızı yaparak beğendiğiniz dükkânları gezerek kısa sürede istediğiniz kriterlere uygun dükkânı bulabilirsiniz.
  
Sahibinden Satılık Dükkan Sahibinden Satılık Dükkan Reviewed by TeKEroiN Zula on Salı, Ocak 16, 2018 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.