Sponsor Reklam

Google Redux'u satın aldı


Google, sessizce, telefon ve tablet görüntülerini hoparlörlere dönüştürmek için titreşimleri kullanan Redux adlı bir İngiltere kuruluşunu satın aldığını bildiriyor , dedi Bloomberg . Satın alma ne zaman yapıldığı veya şirketin ne kadarının satın alındığı belli değil, ancak satın alma, geçen yılın Ağustos ayında Crunchbase'e göre gerçekleşti .

Redux, mobil cihazlarda ses ve dokunuş içeren bazı teknolojiler geliştirdi, ancak bunları asla herhangi bir önemli tüketici ürününe yerleştirmedi. Verge konuşmacı olarak işleve ekranını titreşerek bir tablet, hem de düğmeler, sürgü hissini taklit etmek dokunsal geri bildirimi kullanılan ekranların bir dizi deneyerek, geçen yıl şirketin teknoloji ile zamanında eller bazı vardı ve çevirir.

Her iki durumda da sonuçlar etkileyiciydi. Titreşimli ekranın ses kalitesi terbiyeliydı ve haptik geribildirim, fiziksel düğmeler olmasa da dokunan gibi hissettiriyordu, o zaman en azından bir şey . Diğer telefon ekranlarının şu an yaptığı gibi tıkladı ve uğultu. İşte geçen yıl MWC'den Redux'in ekran-hoparlör teknolojisindeki Mashable'den bir video ve rapor :

Donanım dünyasında kendisini kanıtlamaya hevesli bir şirket olan Google için bu teknolojinin cazibesi açıktır. Ekranları hoparlörlere çevirmek, daha büyük piller gibi diğer bileşenler için akıllı telefonlarda alan boşalmasına yardımcı olur. Dokunsal geri beslemeli ekranlar, Apple'ın basınca duyarlı "3D dokunmatik" iPhone ekranlarına benzeyen şirketin cihazları için benzersiz bir satış noktası sunabilir.

Redux'ten Nedko Ivanov, Yeni Electronics'e 2016'da verdiği röportajda , "Ekranı gömülü bir hoparlör ihtiyacını ortadan kaldırarak yüksek kaliteli bir hoparlör haline getirebiliriz" dedi . Cep telefonları söz konusu olduğunda yalnızca gayrimenkul tasarrufu sağlamakla kalmıyor, su geçirmez bir konut yaratmamakla kalmıyor, ek hoparlör deliklerini de ortadan kaldırıyor ve en önemlisi ses kalitesini artırıyoruz "dedi.

Google'ın bu teknoloji için planlarının neye benzediğini görmek gerekiyor
Google Redux'u satın aldı Google Redux'u satın aldı Reviewed by TeKEroiN Zula on Perşembe, Ocak 11, 2018 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.