Sponsor Reklam

Android 8.1 Yenilikleri Arasında Hangi Özellikler Var?

Android 8.1 Yenilikleri Arasında Hangi Özellikler Var?Google tarafından geliştirilmeye devam eden Android sürümü, 2019 yılında duyurulması beklenen yeni sürüm öncesinde son güncellemesini Android 8.1 Oreo ile almış oldu. Her ne kadar daha birçok Android akıllı telefon üreticisi bu sürüme geçiş yapmamış olsa da Google tarafından yeni Oreo 8.1 sürümü yayınlandı.

Elbette ki Android 8.1 Oreo sürümü kapsamında birçok farklı yenilik, hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi bulunuyor. Bu özellikler arasında birçok farklı öne çıkan yenilikte kendini göstermiş oldu.

Android 8.1 Oreo yenilikleri

Öncelikle belirtmek gerekirse 5 Aralık 2017 tarihi itibariyle Google tarafından Nexus ve Pixel modelleri için resmi olarak Android 8.1 Oreo yayınlandı. Bu süreçten sonra diğer üreticilere de resmi olarak Oreo 8.1 sürümü dağıtılmaya başladı. Ancak Android tarafındaki akıllı telefon üreticileri halen daha Android 8.0 Oreo sürümünü bile dağıtmaya tam anlamıyla başlamış olduğu için, bu sürüm için daha çok beklemek gerekecek gibi görünüyor.


Elbette ki yeni sürümünün dağıtılması ile beraber, resmi olarak Android 8.1 Oreo yenilikleri ortaya çıkmış oldu. Bu özellikler arasında kullanıcı deneyimin ciddi anlamda iyileştiren detaylar da bulunuyor.

Temel olarak 10 farklı önemli yenilikler olduğunu söylemek mümkün. Bu özellikler arasında ilk olarak otomatik olarak ayarlanan siyah ve beyaz tema desteği getirilmesi yer alıyor. Telefon teması otomatik olarak gece ve gündüz için ayarlanabiliyor olacak. Tüm yenilikleri ise aşağıda liste olarak görebilirsiniz.

Ayarla bölümünde arama yapma özelliği

Otomatik kontrast ve tema değişimi

Yeni getirilen Google Sans yazı tipi

Bluetooth ile bağlanan cihazların pil göstergesi

Güç tuşunda yapılan tasarım değişimi

Bildirim ikonu değişikliği

Uygulama bildirim sayılarında farklı seçenekler getirilmesi

sRGB seçeneğinin kaldırılması

Sistemde Oreo logosunun eklenmesiMaddeler halinde görülebileceği gibi Android Oreo 8.1 yenilikleri arasında, daha çok kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi ve tasarım tarafında yapılan iyileştirmeler dikkat çekiyor. Bunlarla birlikte Google, birçok performans iyileştirmesi ve güvenlik açıklarını kapatan detayı 8.1 Oreo ile birlikte kullanıma sundu.
Android 8.1 Yenilikleri Arasında Hangi Özellikler Var? Android 8.1 Yenilikleri Arasında Hangi Özellikler Var? Reviewed by TeKEroiN Zula on Cuma, Ocak 12, 2018 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.