Sponsor Reklam

ABD ve Kanada'daki yeni Samsung telefonları aktif bir FM radyo çipine sahip olacak


FM radyo haberleri ile mobil canlanma oluyor Samsung ekip olduğunu ABD ve Kanada'da yeni Samsung cihazlarda FM çipleri kilidini NextRadio ile. FM alıcısı çoğu akıllı telefonda zaten bulunduğundan, herhangi bir donanım değişikliği yoktur - sadece akıllı telefon üreticilerinin hepsini etkinleştirmeyen bir özellik değildir.

NextRadio, aktif FM çipleri içeren akıllı telefonlarla (HTC, Motorola ve LG cihazları da dahil olmak üzere) çalışan ve kullanıcıların yerel radyo istasyonlarını dinlemesine izin veren, yayıncı destekli bir uygulamadır . Bu, radyo uygulamalarına bağlanmaktan daha az veri ve pil gücü kullanır, ancak elbette dinlediğiniz şey üzerinde daha az kontrol vardır. Nostalji faktörünün yanı sıra, FM radyo yayınları, özellikle radyo dalgaları yoluyla bilgi aktarılan acil durumlarda can kurtarıcı olabilir. Mobil internet kapalıysa, bir FM yongası aracılığıyla yerel radyo istasyonlarına erişmek çok değerli bir varlık olacaktır.

FCC, daha önce Apple'ın halkın güvenliğine yardımcı olmak için iPhone'un gizli FM radyosunu aktive etmesini istedi . Apple, yeni iPhone 7 ve 8 modellerinin aslında gerekli çipe sahip olmadığını ve daha eski telefonların zaten diğer güvenlik özelliklerini içerdiğini iddia etti. FCC Başkanı Ajit Pai daha önce , ABD'deki "en çok satan akıllı telefonlar" ın yaklaşık yüzde 44'ünün FM radyoları harekete geçirdiğini, bununla birlikte Meksika'da yüzde 80 olduğunu söyledi.
ABD ve Kanada'daki yeni Samsung telefonları aktif bir FM radyo çipine sahip olacak ABD ve Kanada'daki yeni Samsung telefonları aktif bir FM radyo çipine sahip olacak Reviewed by TeKEroiN Zula on Perşembe, Ocak 11, 2018 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.