Sponsor Reklam

Twitch, İçerik Oluşturucuların Kanallarını Genişletmelerine ve Para Kazanmalarına Yardımcı Olacak

twitch

Amazon ait video oyunu streaming sitesi Twitch bugün, çevrimiçi topluluklarını büyütmelerine ve çevrimiçi kanallarından gelir elde etmelerine yardımcı olmak için yeni özellikler sunduğunu açıkladı. Özellikle şirket, video yaratıcılarının Affiliate (Ortaklık) veya Partner (İş Ortağı) statüsüne ulaşma yollarını daha iyi izleyebilmelerini sağlayacak birçok özelliği piyasaya çıkarmaya başlayacak - Twitch'un Biting'le Cheering (sanal devrilme) de dahil olmak üzere sayısız para kazanma araçlarını kullanmalarına izin veren bir atama , oyun satışları ve abonelikler.

Gelecek özelliklerin haberi, CEOch Emmett Shear'ın başını çektiği ve Programlama Direktörü Marcus Graham'ın ev sahipliğinde düzenlenen bir açılış konuşması sırasında , Twitch'un yıllık konferansı TwitchCon 2017'de ilan edildi.

Önümüzdeki ay gelecek iki yeni araç, özellikle yayıncılar için daha iyi analiz sağlamak üzerine odaklanıyorlar; böylece bir Twitch Bağlı Kuruluşu veya Ortağı olmak için onları, hangi videoların hangi seviyelerde oynatılabileceğini anlayabiliyorlar.


Bu ilkbaharda tanıtılan Twitch Affiliate programı , kanallarından para kazanma yeteneği daha küçük şeritler verdi - daha önceden özel olarak düzenlenen Ortak programı için ayrılmış bir şey . Bugün, canlı yayınlanmasından altı ay sonra, Twitch Affiliate Programı, bugün 110.000'den fazla video yaratıcısı içererek büyüdü.

Ortaklarının da iyi bir performans gösterdiğini kaydeden Twitch, 2017'de bireysel Ortakların ödedikleri paranın iki katından fazla olduğunu ve ortalama yüzde 71 daha fazla para kazandığını belirtti.
twitch

Şimdi Twitch, içerik oluşturucuları için Akış Özetleri ve Başarıları tanıtmaya hazırlanıyor. İlki, görüntüleyenler, takipçiler, sohbet etkinliği vb. Şeyler etrafında bir akım dolaştıktan sonra, flamalar, kritik istatistik göstergeleri sunması nedeniyle, günümüzün en büyük açıklamalarından biridir. Ayrıca akıştan en iyi klipleri alacak ve içerik oluşturuculara Akışın Ortaklık veya İş Ortağı durumuna ulaşma yolunda kendilerine yardımcı olduğunu öğrenecekler.

Bu arada, Başarılar, içerik oluşturuculara temel akışlarını, kanallarını nasıl geliştirdiklerini ve topluluklarıyla bağlantı kurmalarını öğretirken, içerik oluşturucuların önemli kilometre taşlarını kutlamalarına yardımcı olarak durumlarını sürekli olarak takip etmelerine yardımcı olur. Bu Başarılar, özellikle yeni kanalların, kanallarını büyütme ve statüye ulaşma sürecini gözden uzaktan almalarına yardımcı olacaktır.

Raids adı verilen ve bugün yaratıcıların kendi topluluklarını büyütmek için birbirleriyle çalışmasına izin veren başka bir özellik geliştiriliyor. Artık flamalar, görüntüleyenlerinin baskınlara katılmalarını ve daha sonra trafiği başka bir flamalara yalnızca bir tıklama ile çekmelerini sağlayan yeni bir özellik kullanabilirler. Saldırıya katılanların ve diğer denetleme seçeneklerine kimlerin katıldığına ilişkin (ör. Kanalınızı kimin üzerine geçirebileceğini seçebilme olanağı) gibi analizler sağlanacaktır.

Son olarak, Ritüeller adı verilen bir özellik, oluşturucuların topluluğuna bir ziyaretçinin kanal için yeni olduğunu sinyal vermesini ve onlara hoş geldiniz demektir.

Twitch, bu özelliklerin dördünün gelecek ay geldiğini söyledi.

O zaman Ortaklar ve İştirakler, Uzantılar içinde satılan dijital öğeler yoluyla gelir elde etmeye başlayabilecektir. Bu Ağustos ayında tanıtılan Eklentiler, içerik oluşturucuların kanallarını , anketler, afiş tablosu, şeritler, programlar, yer paylaşımları ve hatta sanal evcil hayvanlar gibi etkileşimli özelliklerle özelleştirmelerine izin veriyor . (Elbette, Amazon'un dahası, Amazon web sitesinde favori dişlilerine işaret ederek flamaların komisyon kazanmasını sağlar.)

Uzantılar yalnızca altı hafta boyunca canlı kalmış olsa da, zaten 15 milyondan fazla görüntüleyenler tarafından görüldü ve 1.100'den fazla geliştirici bir Uzantı oluşturmak için kayıt yaptı. Twitch ayrıca, gelecek vadeden uzantıları oluşturan geliştiricilere Amazon Web Hizmetleri için krediler vermeye başlayacağını söyledi .

Bu yılın ilerleyen saatlerinde - bir nebze 4. çeyrekte - Twitch, üç yeni yeni Özellik, Premier, Oda ve Üyelik Aboneliği sunacağını açıkladı.

Prömiyerler temelde Twitch'un TV dizisinin başlangıcını üstlenirler, ancak bir tanesi yeni yüklenen içeriğin etrafında canlı, ilk görüntülenen etkinlikler yaratmaya odaklanır. İçerik oluşturucular fanlarla birlikte izleyebilir, fikirlerini ve yorumlarını sunabilir.

Odalar, içerik oluşturucuların belirli ilgi grupları, örneğin paylaşılan ilgi alanları, denetleyicileri, aboneleri, takipçileri veya diğerleri için daha küçük sohbet odaları geliştirmelerine olanak tanır.

Son olarak, Abonelik İptali herkesin başka bir kişiye hediye olarak 1 aylık abone almasına izin verir. Twitch, bugün, Abone Başvuruları hakkında kısa bir güncelleme yaparak, geçen senenin Amazon Prime abonelerine ait bir Twitch Prime'ın piyasaya sürülmesinin Abonelikleri yüzde 50 oranında artırdığını da belirtti.

Yeni özelliklerin çoğunda kanal keşfi değil, kanal büyütme ve para kazanma üzerinde yoğunlaşıldı. Ancak Twitch, o bölgedeki bir özelliğin - Klipler - performansının üstünde olduğunu söyledi. Bu kısa formatlı, 60 saniyeye kadar video parçacıkları, milyarlarca kez görüldü, dedi.

Genellikle oyun videolarına odaklanan bir ağ olsa da, Twitch bu yıl yaratıcı içerik, kişisel günlükler, gerçek zamanlı TV şovları ve daha pek çok içeriği içerecek şekilde genişliyor. Bugün, site, günlük 15 milyon kullanıcıya ulaşıyor ve 2.2 milyonun üzerinde içerik oluşturucu tarafından aylık olarak kullanılmaktadır.
Twitch, İçerik Oluşturucuların Kanallarını Genişletmelerine ve Para Kazanmalarına Yardımcı Olacak Twitch, İçerik Oluşturucuların Kanallarını Genişletmelerine ve Para Kazanmalarına Yardımcı Olacak Reviewed by Yusuf Esen on Cumartesi, Ekim 21, 2017 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.