Sponsor Reklam

Samsung, 8 nanometre yonga üretimine başladı
Samsung, 8 nanometre çip yapım sürecini programdan üç ay önceden hazırladı. Gelecekte 7 nanometre teknolojisi için yeni nesil aşırı ultraviyole (EUV) litografi değil, mevcut 10 nanometre silikon için kullanılan "düşük güç artı" (LPP) işlemi aynı . Bu, yüzde on daha fazla enerji verimli ve şu anda yaptığı 10 nanometre olanlardan yüzde on daha küçük fiş sağlayacak. 8 nanometre cips aynı işlemi kullanın beri aynı zamanda, Samsung mümkün olacak "hızla yükseldiği," deniyor . Samsung, yeni işlemin "mobil, şifreleme ve ağ / sunucu" uygulamaları için ideal olacağını söyledi.

Özellikle yeni teknolojiyi mükemmelleştirmek için 10 nanometre çip lansmanı müşterisi olan Qualcomm ile tekrar çalıştı. Kore'deki söylentilere göre , Qualcomm, 7 nanometre üretimini TSMC'ye, bu teknolojiyi geliştirirken Samsung'un biraz ilerisinde olduğu bildirildi. Bununla birlikte Samsung, ZDNet ile Qualcomm'un herhangi bir ayrıntı vermeden 8 nanometre sürecini kullanacağını doğruladı .

Bu bilgiler göz önüne alındığında, Qualcomm'un aşırı ultraviyole litografiye geçiş yapmasını gerektiren kanayan uçlu 7 nanometre teknolojisi yerine güvenilir ve gerçek LPP prosesini kullanarak Samsung ile yeni nesil Snapdragon cipsini kurması muhtemel görünüyor. O zamana kadar, Samsung, bundan sonra takip edecek 6 nanometre fişleri ile hızına kadar kendi 7 nanometre EUV işlemine sahip olmalıdır.

Her neyse, Samsung Mobile muhtemelen Galaxy S8 ve Note 8 telefonlarıyla Qualcomm'un en büyük müşterisidir, bu yüzden başka bir dökümcülükten ayrılmak oldukça garip olurdu. Aynı pazarda çok fazla rekabet etmese de, Intel en azından yonga izleme boyutları açısından Intel'i Samsung'un gerisinde bıraktı. Intel henüz 10 nanometre fişleri serbest bırakmadı, ancak 2018'de veya 2019'da yaptığı gibi, daha iyi özellik yoğunluğu sayesinde Samsung'un " nesiller ileride " olacağını söyledi .

O günden sonra Samsung, litografi açısından Intel'in iki veya üç asıl nesli ile bu boşluğu kapatmış olabilir. Samsung'un bugün 8 ve 7 nanometre çipleri için hazırladığı yol haritasını açıklamesi bekleniyor.
Samsung, 8 nanometre yonga üretimine başladı Samsung, 8 nanometre yonga üretimine başladı Reviewed by Yusuf Esen on Perşembe, Ekim 19, 2017 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.