Sponsor Reklam

İphone 8 ve İphone 8 Plus Ön Sipariş Tarihi Açıklandı

iphone 8 plus

Teknoloji Devi Apple, İphone X ile beraber piyasaya süreceği İphone 8 ve İphone 8 Plus akıllı telefonlarının ön sipariş tarihi belli oldu. Apple'nin resmi web sitesinde duyurduğu Türkiye ön sipariş tarihi ise 20 Ekim 2017.

12 Eylül 2017 tarihinde tanıtımı yapılan İphone 8 ve İphone 8 Plus 20 Ekim 2017 tarihinde Türkiye'den ön siparişe girilecek.

iPhone 8 ve 8 Plus, her ne kadar tasarım itibarıyla iPhone 7’den çok ileri gidemese de, teknik anlamda oldukça iyi sinyaller veriyor.Apple A11 Bionic yonga setiyle birlikte gelen cihaz, selefine göre hayli yüksek performans sergiliyor. 4 çekirdekli işlemci, A10 Fusion’a göre yüzde 25 fazla iyi performans veriyor. Ayrıca çoklu çekirdek ile bu fark yüzde 70’e kadar çıkabiliyor.

Cihazda beklenenin aksine 3GB değil 2GB RAM kullanılıyor. Apple’ın burada bir iyileştirme yapmaması, telefonun hanesine eksi olarak yazılabilir. iPhone 8 ve 8 Plus’ın dahili hafızası ise 64 ve 256 GB. 12-megapiksel kamerası bulunan iPhone 8’de 4 LED flaş desteği bulunuyor. Kamerada dikkat çeken en büyük yenilik ise yenilenen video kaydı. Zira artık iPhone 8, 60 fps’de 4K video çekebiliyor. Bu da görüntünün çok daha akıcı olacağı anlamına geliyor. Ayrıca Slow Motion çekimlerde ise 240 fps çekim elde edilebiliyor. Selfie kamerası olarak Apple, tıpkı iPhone 7’de olduğu gibi 7-megapiksellik bir ön kamera tercih etti. Fakat iPhone 8’de bu kameranın diyafram aralığı çok daha fazla olacak ve böylece düşük ışıkta ön kamera daha net görüntü verecek. iPhone 8'de beklenen nihayet oldu ve kablosuz şarj özelliği eklendi. Böylece yeni İPhone'a sahip olan kullanıcılar, kablosuz şarj cihazıyla birlikte bu özellikten faydalanabilecek.
İphone 8 ve İphone 8 Plus Ön Sipariş Tarihi Açıklandı İphone 8 ve İphone 8 Plus Ön Sipariş Tarihi Açıklandı Reviewed by Yusuf Esen on Cuma, Ekim 13, 2017 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.