Sponsor Reklam

2018'de Samsung Cihazlara Android 8.0 Oreo Sürümü Geliyor


Google, Android Oreo 8.0'ı piyasaya sunduğundan bu yana iki ay geçti. Şirket, güncellemeyi Nexus ve Pixel telefonlarına hızlıca başlattı, ancak diğer şirketler güncellemeyi bir an önce entegre edebilmek için çabalıyorlar. Android, Android pazarında çoğunluğu elinde tutuyor. Güney Koreli şirket güncellemeyi zamanında kaldırmayı başarırsa, yeni işletim sistemi kullanıcılarda büyük bir darbe alacaktır.

XDA geliştiriciler forumuna göre Samsung, Android Oreo güncellemeleri üzerinde çalışıyor ve gelecek yılın başından itibaren güncellemeyi sunmaya başlayacak. Türkiye'de resmi bir Samsung haber portalı bu bilgiyi kamuoyuna açıkladı.

Samsung, 2018 yılının ilk çeyreğinde bu güncellemeyi başlatmaya başlarsa, amiral gemileri alındıktan birkaç ay sonra orta menzilli ve bütçe segment cihazlarını etkileyecek. Ayrıntılı zaman çizelgesi resmi olarak yayınlanmadığından, Samsung kullanıcıları güncelleme için nefesini tutmamalıdır.

Yeni güncelleme, arka planda çalışan uygulamaların daha az bilgi işlem gücü kullanması ve aynı zamanda uygulamaların daha hızlı kapatılması ve daha iyi performans sunması için daha iyi performans getirecektir. Yeni özelliklere sahip olan cihaz, videoların veya herhangi bir pencerenin küçültülmüş halde görüntülenmesini sağlayacak yeni bir picture in picture (PIP) modu alacak. Bildirimler, uygulamaya girmeden daha iyi etkileşim ile önceliklendirilecektir.

Kullanıcılar, uygulamanın simgesine uzunca bastığında bir de açılır pencereye sahip olacaklar. Pop-up pencereyi kullanarak uygulama ve bildirimle etkileşim kurabilirler. Bu özellik, iOS'un force touch özelliği ile karşılaştırılabilir. Akıllı metin seçme özelliği, belirli metinleri seçtiğinizde, uygulama biçiminde uygun seçenekleri önerecektir. İşletim sistemi karanlıkta ekranı okumak için bir gece modu da alacak.
2018'de Samsung Cihazlara Android 8.0 Oreo Sürümü Geliyor 2018'de Samsung Cihazlara Android 8.0 Oreo Sürümü Geliyor Reviewed by Yusuf Esen on Perşembe, Ekim 26, 2017 Rating: 5

Sponsor Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.